A harcsázás mindig hatalmas kihívást jelent a horgászok számára:
a megfelelő felszerelés kialakítása, a tökéletes csali és a különböző kiegészítők összeállítása egy hosszú és energiaigényes procedúra lehet. De minden percét megéri! :)
Most kicsit jobban megismerheted a legmisztikusabb horgászmódszert: a kuttyogatást. Olvass tovább!
Kuttyogatás - az egyik legősibb horgászmódszer
Leírások szerint honfoglaló őseink hozták magukkal ezt a művészetet a Kárpát-medencébe. Azóta is elképesztően népszerű a horgászok körében, az egyik legizgalmasabb horgászmódszerről van szó. Az 1880-as évek végén Herman Ottó is említi A magyar halászat könyve című művében.
Mi is pontosan a kuttyogatás?
A kuttyogatás a kereső horgászat egyik formája, álló- és folyóvízen is alkalmazható. Ehhez a technikához a csónak és az úgynevezett kuttyogató a legfontosabb kellékek. Úszós-, valamint úszó nélküli horgászattal is történhet. A módszer varázsa igazából a speciális eszközben rejlik. A kuttyogató eszközzel ütött vízfelszín egy olyan különleges hangot hoz létre, amelyre csak a harcsák figyelnek fel és lendülnek támadásba. A hang leginkább a harcsák táplálkozására hasonlíthat, így csalogatja elő a célhalat rejtekéből.
Kuttyogatáskor a hely kiválasztása is rendkívül fontos. A csónakkal olyan helyen kell “parkolnod”, amelyet ideális harcsázó helynek látsz. Ezután mártogató módszerrel kínáld fel a harcsának a legfinomabb falatokat.
Hogyan használd a kuttyogatót?
A kuttyogatás helyes technikája nem a legegyszerűbb: így ne keseredj el, ha elsőre nem sikerül! Érdemes egy tapasztaltabb horgásztársad segítségét kérned a megfelelő mozdulatokhoz. Most pár hasznos, elméleti tanáccsal is tudunk Neked segíteni.
- Tökéletesen sima vízben kell megvalósítanod.
- Egyre gyorsabb lendülettel vezesd végig a víz felszínén a kuttyogatót.
- A lendületet lassúbb ütemben kezdd, majd amikor az eszköz tányérja a vízbe ér, gyorsulással fejezd be és vedd ki a vízből.
- Nem az eszköz vízre csapásával, hanem a kiemelésével keletkezik a jellegzetes hang!